dixie has logged 36 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dude

Dude

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry