Sort by

dixiejr has logged 59 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry