• Nightbooks

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Last Mercenary

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Skater Girl

    ★★★½

  • Blue Miracle

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Yin Yang Master

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Namaste Wahala

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The Sleepover

    ★★★½

  • Malibu Rescue: The Next Wave

    ★★½

  • A Choo

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★½

  • Bombay Rose

    ★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Shaft

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Malibu Rescue

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Back of the Net

    ★½