• Togo

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Truth or Dare

    ★★½

  • 6 Balloons

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½