Sort by

izzy has logged 118 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry