• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Freaky

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Tenet

  • Coming Out

    ★★★★

  • 8:46

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Doom: Annihilation

    ★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Annihilation

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Escapes

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

  • John Wick: Chapter 2

  • Beach Rats

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★