Sort by

Dj90sHentai has logged 167 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Off Limits

Off Limits

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The One

The One

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tai-Chi Master

Tai-Chi Master

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
Read the review Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Split Second

Split Second

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel Cop

Angel Cop

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky

Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood of the Dragon

Blood of the Dragon

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shopping

Shopping

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knights

Knights

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Machine

The Machine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry