DJ_Keyser has logged 543 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue

Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evolution

Evolution

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fascination

Fascination

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie and the Rockers: Out of This World

Barbie and the Rockers: Out of This World

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teen Lust

Teen Lust

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maîtresse

Maîtresse

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Noise

Noise

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Honeygiver Among the Dogs

Honeygiver Among the Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ariel

Ariel

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Homicide

Homicide

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Read the review Edit this entry