DJ_Keyser has logged 47 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird People

Bird People

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Girls on F Street

The Girls on F Street

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fall of the American Empire

The Fall of the American Empire

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Headshot

Headshot

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Heaven & Earth

Heaven & Earth

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dinosaur 13

Dinosaur 13

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Salt and Fire

Salt and Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ARQ

ARQ

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Accident

Accident

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bad Bunch

The Bad Bunch

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Very British Gangster

A Very British Gangster

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jonestown: Paradise Lost

Jonestown: Paradise Lost

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs: The Lost Interview

Steve Jobs: The Lost Interview

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Is the Perfect Crime

Love Is the Perfect Crime

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pay or Die

Pay or Die

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cleopatra Wong

Cleopatra Wong

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Satan in High Heels

Satan in High Heels

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Endless Film

The Endless Film

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry