• Snotty Boy

  • Nicki

  • In The Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

  • Four Roads

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Shangri-La

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Bruiser

  • Don't Go Tellin' Your Momma

  • The Field Trip

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Une place au soleil

  • Cookie Num Num

  • Dancing with the Cars

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • A Day in the Life of the Dead

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Soul of the City

  • Dory Finding

  • Unparalleled Parking

  • To Fitness and Beyond

  • BJ's Mobile Gift Shop

  • What Would Sophia Loren Do?

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Burrow

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★½

  • Al largo

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

  • Book of Jonah

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Hunger Ward

  • Nuns: An Italian Horror Story

  • L'armée rouge

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • OPAL

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Humongous!