Caterina has logged 628 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Zama

Zama

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
27
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
27
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
27
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Christmas Dream

The Christmas Dream

1900
×
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Captain's Christmas

The Captain's Christmas

1938
×
Edit this entry  
16
Snow Foolin'

Snow Foolin'

1949
×
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fauve

Fauve

2018
×
Edit this entry  
11
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
03
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry