• Tenet

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The New Pope

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • The Predator

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Pope Francis: A Man of His Word

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Love, Gilda

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • Todd Barry: Spicy Honey

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Wolf Warrior 2

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½