Sort by

Donald has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Stewart Lee: Carpet Remnant World

Stewart Lee: Carpet Remnant World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
8:46

8:46

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The New Pope

The New Pope

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Risen

Risen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry