Sort by

Matthias has logged 27 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glorious

Glorious

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★
Edit this entry  
16
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
65

65

2023
×
★★½
Edit this entry  
31
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Edit this entry  
31
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry