• Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Sequin in a Blue Room

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Final Quarter

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • After the Wedding

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½