djswerve has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mayhem

Mayhem

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry