• The Batman

    The Batman

    ★★★★

    this is the wettest batman movie to date

  • The Babysitter

    The Babysitter

    ★★★★★

    I'm down horrendous for samara weaving

  • Weird Science

    Weird Science

    ★★

    horny frankenstein

  • Sixteen Candles

    Sixteen Candles

    ★★★

    I like this movie except for the parts which are rapey and racist

  • Cruella

    Cruella

    ½

    "what song should we play in this scene?"
    "who cares"

  • The Thing

    The Thing

    ★★★★

    This is my dog's least favorite film.

  • Pride & Prejudice

    Pride & Prejudice

    ★★★★★

    Better than the book.

    (I haven't read the book, sorry Ms Potter)

  • Mothra

    Mothra

    ★★★★

    the mothra song slaps

  • The Prince of Egypt

    The Prince of Egypt

    ★★★★★

    My favorite Passover movie.

  • Zombeavers

    Zombeavers

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    I absolutely love the ending gag in this movie.

  • Mayhem

    Mayhem

    Steven Yuen and Samara Weaving deserve better.

  • Godzilla vs. Kong

    Godzilla vs. Kong

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    I had the dopiest grin on my face when they introduced Mechagodzilla. I got everything I wanted from the movie.