• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½