Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Invitation to a Murder

    ★★★

  • Renfield

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★

  • Spirited

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Sing 2

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Country Music

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Woman in Motion

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Agatha and the Truth of Murder

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★