• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Valley Girl

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½