RSS feed for Daniel
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Edit this entry  
08
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Serena

Serena

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In America

In America

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dream House

Dream House

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★½
Edit this entry  
31
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spectral

Spectral

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry