RSS feed for Daniel

Daniel has logged 125 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Score

Final Score

2018
×
★½
Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
My Best Friend's Girl

My Best Friend's Girl

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Package

The Package

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry