• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • The Walk

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Riddick

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★½

  • A Christmas Carol

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • Rachel Getting Married

    ★★★★

  • Semi-Pro

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Happy Feet

    ★★

  • Nacho Libre

    ★★★★

  • Mission: Impossible III

    ★★★

  • Bewitched

    ★★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • The Polar Express

    ★★½

  • The Chronicles of Riddick

    ★★★

  • Van Helsing

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • Treasure Planet

    ★★★★

  • Austin Powers in Goldmember

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★½

  • Lucky Numbers

    ★★

  • Chicken Run

    ★★★★

  • Mission: Impossible II

    ★★

  • Love & Basketball

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

    ★★★★

  • The Lion King II: Simba's Pride

    ★★★

  • The Mask of Zorro

    ★★★★

  • Austin Powers: International Man of Mystery

    ★★★★

  • Independence Day

    ★★★★