Dalton has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rudy

Rudy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Race

The Race

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read prior review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
13
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry