dmdport has logged 124 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Odds

The Odds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
28
Half-Life: Uplink

Half-Life: Uplink

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Your Grandma

I Am Your Grandma

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyman

Skyman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hogzilla

Hogzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry