RSS feed for dmills
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Trucks

Trucks

1997
×
★★
Edit this entry  
13
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cujo

Cujo

1983
×
★★
Edit this entry  
13
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Night School

Night School

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Cellular

Cellular

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Edit this entry  
06
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Ron Funches: Giggle Fit

Ron Funches: Giggle Fit

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
After Porn Ends 3

After Porn Ends 3

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
10x10

10x10

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Urge

Urge

2016
×
★½
Edit this entry  
01
The Row

The Row

2018
×
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Into the Dark: New Year, New You

Into the Dark: New Year, New You

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Dream/American Knightmare

American Dream/American Knightmare

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freeway: Crack in the System

Freeway: Crack in the System

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Paid in Full

Paid in Full

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Into the Dark: The Body

Into the Dark: The Body

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Into the Dark: Flesh & Blood

Into the Dark: Flesh & Blood

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
Edit this entry  
21
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Edit this entry  
20
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry