• Spiderhead

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Stay Close

  • Don't Look Up

    ½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Showtrial

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Stranger

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • The Commuter

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Paddington 2

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Children Act

    ★★

  • Stronger

    ★★★

  • Home Again

    ★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Book of Henry

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Passengers

    ★★★