Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Five

The Five

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★
Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Showtrial

Showtrial

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Young Adult

Young Adult

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
Edit this entry  
20
Descendants

Descendants

2015
×
★½
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Edit this entry  
02
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
World War Z

World War Z

2013
×
Edit this entry  
28
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry