RSS feed for Déo
  • Blind Date

    ★½

  • Batman vs. Robin

    ★★★

  • Focus

    ★★★½

  • Justice League: Throne of Atlantis

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Loft

    ★★★½

  • Dracula Untold

    ★★½

  • Two Night Stand

    ★★★

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★

  • The Drop

    ★★★★

  • Let's Be Cops

    ★★½

  • Hercules

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • That Awkward Moment

    ★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Homefront

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • The Right Kind of Wrong

    ★★★

  • Runner Runner

    ★★★½

  • Rush

    ★★★★

  • Closed Circuit

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • 2 Guns

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★½

  • Broken City

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★

  • Resident Evil: Retribution

    ★½

  • The Expendables 2

    ★★★

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

    ★★★

  • Dark Shadows

    ★★

  • Safe House

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★

  • J. Edgar

    ★★★½

  • The Hunter

    ★★★½

  • Salmon Fishing in the Yemen

    ★★★

  • The Change-Up

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Friends with Benefits

    ★★

  • Green Lantern

    ★★★

  • Blitz

    ★★★

  • Thor

    ★★★★

  • Limitless

    ★★★

  • The Mechanic

    ★★★½

  • Resident Evil: Afterlife

    ★★½

  • The Expendables

    ★★½

  • Salt

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ★★★½

  • Clash of the Titans

    ★★★

  • She's Out of My League

    ★★★

  • From Paris with Love

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★½

  • 2012

    ★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Star Trek

    ★★★★

  • Knowing

    ★★

  • Transporter 3

    ★★½

  • Body of Lies

    ★★★★½

  • Hancock

    ★★½

  • The Incredible Hulk

    ★★★½

  • Definitely, Maybe

    ★★★½

  • Rambo

    ★★

  • Hitman

    ★★★

  • Lions for Lambs

    ★★★½

  • Resident Evil: Extinction

    ½

  • Charlie Bartlett

    ★★★½