• Firestarter

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 2000 Mules

    ★★★★½

  • Memory

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Hyperions

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Shut In

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Sabina - Tortured for Christ, the Nazi Years

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Prey

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Clean

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★½