Sort by
  • The 10th Annual On Cinema Oscar Special

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Violent Night

    ★★★

  • The People You're Paying to Be in Shorts

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Halloween Ends

    ★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • The Munsters

    ★★★

  • Glass Onion

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Deck of Cards

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Alien Goddess

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

  • The Outwaters

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Howl of Winterland

  • Watcher

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Hellbender

    ★★★★

  • ¡Socialismo o muerte! (in defence of Cuban socialism)

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Hellbox

    ★★★★

  • Heavens Hands

  • The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★