Sort by

dnealx6 has logged 42 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kindering

Kindering

1987
×
Edit this entry  
21
The Stars Are Beautiful

The Stars Are Beautiful

1974
×
Edit this entry  
20
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Foxfur

Foxfur

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Early 70's Horror Trailer

The Early 70's Horror Trailer

1999
×
Edit this entry  
18
Apple

Apple

1992
×
Edit this entry  
18
Chemtrails: An Investigative Report

Chemtrails: An Investigative Report

2008
×
Edit this entry  
17
Craig's Wife

Craig's Wife

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Days in a Lonely Place

Last Days in a Lonely Place

2007
×
Edit this entry  
17
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Edit this entry  
15
Eye Myth

Eye Myth

1967
×
Edit this entry  
15
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
15
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
Edit this entry  
15
The Room

The Room

1972
×
Edit this entry  
15
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
Edit this entry  
15
Surrender

Surrender

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Edit this entry  
14
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
Edit this entry  
14
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
Edit this entry  
14
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1971
×
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Weavers of Nishijin

The Weavers of Nishijin

1961
×
Read the review Edit this entry  
11
To Be Free

To Be Free

2017
×
Edit this entry  
08
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
Read the review Edit this entry  
05
Wedlock House: An Intercourse

Wedlock House: An Intercourse

1959
×
Edit this entry  
05
Desistfilm

Desistfilm

1954
×
Edit this entry  
05
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry