dnelson51 has logged 19 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Race

Race

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Network

Network

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Family Fang

The Family Fang

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry