RSS feed for Dnl
  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • 63 Up

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Lobster Cop

    ★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • McQueen

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Guardians

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★