Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II