Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry