RSS feed for Dan

Dan has logged 12 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guns N' Roses: Appetite for Democracy

Guns N' Roses: Appetite for Democracy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry