• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Wolf

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Medusa

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Given

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • No. 7 Cherry Lane

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½