• Tenet

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Rams

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ½

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Amy Winehouse: Back to Black

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Venom

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Overlord

    ★★½

  • Maniac

    ★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★½

  • The Predator

    ½

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Siberia

  • Cam

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Sense8: Creating the World

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ½

  • Cold War

    ★★★

  • Border

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Terminal

    ½

  • Anon

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Braid

    ★★

  • All About Nina

    ★★★

  • Bobby Robson: More Than a Manager

    ★★★★

  • Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★★

  • Golazzo: The Football Italia Story

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★½