RSS feed for dobata

dobata has logged 388 entries for films during 2007.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hacking Democracy

Hacking Democracy

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Scorched

Scorched

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
What the Bleep! Down the Rabbit Hole

What the Bleep! Down the Rabbit Hole

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
Full Frontal

Full Frontal

2002
×
★½
Edit this entry  
02
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Skulls

The Skulls

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Skulls II

The Skulls II

2002
×
★½
Edit this entry  
28
The Skulls III

The Skulls III

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Godsend

Godsend

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
10th & Wolf

10th & Wolf

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Nicotina

Nicotina

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Things We Lost in the Fire

Things We Lost in the Fire

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Mighty Heart

A Mighty Heart

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
The Business

The Business

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Weeds

Weeds

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
20
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★½
Edit this entry  
20
The Big Bounce

The Big Bounce

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Antz

Antz

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Scenes of a Sexual Nature

Scenes of a Sexual Nature

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bug

Bug

2006
×
½
Edit this entry  
18
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Little Athens

Little Athens

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Breaking and Entering

Breaking and Entering

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Primary Colors

Primary Colors

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Big Kahuna

The Big Kahuna

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

2006
×
★★★½
Edit this entry