RSS feed for dobata

dobata has logged 733 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Denis Leary and Friends Present: Douchebags and Donuts

Denis Leary and Friends Present: Douchebags and Donuts

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
Edit this entry  
31
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Hoax

The Hoax

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

2011
×
★½
Edit this entry  
29
Blame

Blame

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
For Colored Girls

For Colored Girls

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Rising Sun

Rising Sun

1993
×
★★
Edit this entry  
28
Switch

Switch

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stealing Harvard

Stealing Harvard

2002
×
★★
Edit this entry  
21
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
TRON: The Next Day

TRON: The Next Day

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Helvetica

Helvetica

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
5 Days of War

5 Days of War

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★½
Edit this entry  
15
Welcome Home Roscoe Jenkins

Welcome Home Roscoe Jenkins

2008
×
½
Edit this entry  
13
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The End of the Line

The End of the Line

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Edit this entry  
10
Odyssey in Rome

Odyssey in Rome

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dudes!

Dudes!

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
When I Grow Up, I'll Be a Kangaroo

When I Grow Up, I'll Be a Kangaroo

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Casanova

Casanova

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
½
Edit this entry  
07
The New Twenty

The New Twenty

2009
×
★★
Edit this entry  
07
The Unborn

The Unborn

2009
×
Edit this entry  
07
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
Gardens of the Night

Gardens of the Night

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
How to Live Forever

How to Live Forever

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
Edit this entry