RSS feed for dobata

dobata has logged 225 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
London

London

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
Edit this entry  
18
Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
Edit this entry  
17
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★
Edit this entry  
12
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Curfew

Curfew

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sofia's Last Ambulance

Sofia's Last Ambulance

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
½
Edit this entry  
28
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Web Junkie

Web Junkie

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
Edit this entry  
04
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Thick as Thieves

Thick as Thieves

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
Edit this entry  
27
The Code

The Code

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Mike Bassett: England Manager

Mike Bassett: England Manager

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
The Rise and Rise of Bitcoin

The Rise and Rise of Bitcoin

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
An Alternative Reality: The Football Manager Documentary

An Alternative Reality: The Football Manager Documentary

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Horns

Horns

2013
×
★★½
Edit this entry