RSS feed for dobata

dobata has logged 129 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
OA - Konstrueret Virkelighed

OA - Konstrueret Virkelighed

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Atlanta

Atlanta

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Westworld

Westworld

1973
×
★★½
Edit this entry  
04
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★½
Edit this entry  
04
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Edit this entry  
04
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1997
×
★★½
Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror at the National Gallery

Black Mirror at the National Gallery

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
The Vice Guide to Film: David Fincher

The Vice Guide to Film: David Fincher

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Togetherness Supreme

Togetherness Supreme

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Hair

Hair

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Stranger Things

Stranger Things

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Zero Days

Zero Days

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Warcraft

Warcraft

2016
×
Edit this entry  
15
Approaching the Unknown

Approaching the Unknown

2016
×
Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
31
X2

X2

2003
×
★★★
Edit this entry