RSS feed for dobata

dobata has logged 124 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Italian Spiderman

Italian Spiderman

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Species

Species

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
Alive

Alive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
89

89

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
½
Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
06
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★½
Edit this entry  
06
The Goat Horn

The Goat Horn

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
26
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Ned Rifle

Ned Rifle

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Edit this entry  
26
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Box

The Box

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Spawn

Spawn

1997
×
Edit this entry  
09
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry