RSS feed for dobata

dobata has logged 77 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kin-dza-dza!

Kin-dza-dza!

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football

Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rams

Rams

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Braid

Braid

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Road

The Road

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
½
Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
23
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry