RSS feed for dobata

dobata has written 10 reviews for films rated ½ .

  • Aquaman

    Aquaman

    ½

    lol no

  • Assassination Nation

    Assassination Nation

    ½

    complete and utter dumpster fire

  • Venom

    Venom

    ½

    just wasted 4 hours and a bit of bandwidth to test the theory if this is the closest competitor to Predator for the worst movie of the year, forgive me 4 hours younger me

  • The Predator

    The Predator

    ½

    (SCREECHING IN AUTISM) THE ABSOLUTE STATE OF THIS

  • Death Note

    Death Note

    ½

    this was a disgrace...even for a netflix movie

  • Battlefield Earth

    Battlefield Earth

    ½

    my attempt to forget I've seen this abomination back in the days was apparently a success until a reddit thread came up

  • Fahrenheit 451

    Fahrenheit 451

    ½

    we all knew from the trailer that this will suck, but they really outdid themselves here

  • Anon

    Anon

    ½

    another netflix "masterpiece"

  • Avengers: Infinity War

    Avengers: Infinity War

    ½

    thanos is cool, disney is the true villain and the greatest danger to 21st century cinema and even with great sadness I’d definitely throw pixar off a cliff if it destroys the monster

  • Mute

    Mute

    ½

    Direct to D̶V̶D̶ Netflix quality