Sort by
  • The Avengers

    ★★★★

  • Lockout

    ★★

  • The Cold Light of Day

    ½

  • Wrath of the Titans

    ★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★½

  • The Raven

    ★★½

  • Cleanskin

    ½

  • Project X

  • Act of Valor

    ½

  • John Carter

    ★★★

  • Marley

    ★★½

  • Safe House

    ★★

  • The Woman in Black

    ★★★

  • Chronicle

    ★★

  • Contraband

    ★★½

  • The Devil Inside

    ½

  • Extremely Loud & Incredibly Close

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Ghost Rider: Spirit of Vengeance

    ½

  • The Grey

    ★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★½

  • The Best Exotic Marigold Hotel

    ★★

  • Into the Abyss

    ★★★★

  • Young Adult

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • J. Edgar

    ★★★

  • Haywire

    ★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • A Dangerous Method

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★½

  • 50/50

    ★★★★

  • Salmon Fishing in the Yemen

    ★★★

  • Rampart

    ★½

  • The Raid

    ★★★★★

  • Contagion

    ★★★

  • In Darkness

    ★★★½

  • The Descendants

    ★★★★

  • This Must Be the Place

    ★★★½

  • Headhunters

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★½

  • The Guard

    ★★★★

  • Super 8

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★

  • The Artist

    ★★★★½

  • TT3D: Closer to the Edge

    ★★★★

  • Source Code

    ★★★½

  • Kill List

    ★★★★½

  • Limitless

    ★★★

  • The Eagle

    ★½

  • Take Shelter

    ★★★★

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★★

  • TRON: Legacy

    ★½

  • Tangled

    ★★★½

  • Troll Hunter

    ★½

  • Senna

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★★

  • 13 Assassins

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Man from Nowhere

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Biutiful

    ★★★½

  • Monsters

    ★★★½

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Restrepo

    ★★★★