Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★
Edit this entry  
26
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Corpse Party

Corpse Party

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Demon Within

Demon Within

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Conton

Conton

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
31

31

2016
×
★★
Edit this entry  
22
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
13 Fanboy

13 Fanboy

2021
×
Edit this entry  
31
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Berserker

Berserker

1987
×
★★
Edit this entry  
22
Class Reunion

Class Reunion

1982
×
★★
Edit this entry  
16
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1984
×
Edit this entry  
09
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Funeral Home

The Funeral Home

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Girls' School Screamers

Girls' School Screamers

1986
×
★★
Edit this entry  
06
Pandemonium

Pandemonium

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★
Edit this entry  
05
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★
Edit this entry  
02
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Edit this entry  
01
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry