Sort by

Ron has logged 26 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arctic Drift

Arctic Drift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jim Button and the Wild 13

Jim Button and the Wild 13

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Valhalla

Valhalla

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kangaroo Chronicles

The Kangaroo Chronicles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry