Sort by
  • Hellraiser

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • The Craft: Legacy

  • The Empty Man

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Clown Nightmare

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★½

  • Crawl

    ★★

  • Meltozoid!—The Remake

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Shaft

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • A Haunting at Silver Falls: The Return

    ½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½